2 Nisan 2018 Pazartesi

Ameliyatsız Gençleşme Uygulamaları

Ameliyatsız Gençleşme Uygulamaları

Gün geçtikçe artan teknik bilgi birikimi ve gelişen teknoloji sayesinde estetik uygulamalarına da yenileri ekleniyor. Cerrahi işlem olmadan cilt gençleştirmeye yardımcı olan ameliyatsız gençleşme yöntemleri de bu gelişmelerden etkilenerek popüler hale gelmeye başladın. Hem istediğiniz etkiyi yaratıp hem de ameliyatın yan etkilerine maruz kalmadan, uygulamadan kısa bir süre sonra günlük yaşama dönebilme açısından ameliyatsız gençleşme uygulamaları daha çok tercih edilmeye başlandı. Tek bir uygulama olarak algılansa da ameliyatsız gençleştirme birkaç farklı yöntem ile yapılabiliyor.

Fokuslu Ultrason Nedir?

Fokuslu Ultrason cerrahi operasyon olmadan, ses dalgaları ile yüz germe işlemidir. Genellikle cilt üst tabakasını etkilemeyen bu uygulamada, yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına inerek ciltte sıkılaşmayı ve toparlanmayı sağlar.

Fokuslu Ultrason Nasıl Uygulanır?

Tek seanslık bir işlem olarak uygulanır. Ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı işlemin uygulanacağı bölgeye temas ettirilerek monitörde bu bölge görüntülenir. Uygulama yapılacak bölgenin alt katmanlarına odaklanmış ses gönderilerek kolajen miktarı arttırılır. Bu işlem sırasında genellikle cildin üst katmanı etkilenmez sadece alt katmandaki istenen kolajen miktarı orta çıkarılır. Ciltteki yorgun görünümü ortadan kaldırmayı ve cildi gençleştirmeyi sağlayan bir yöntemdir. Bu uygulamayı yaptıran kadınlarda yüksek memnuniyet oranları görülmektedir. İşlemden sonra herhangi bir yan etki olmadığı ve sonuç hemen alındığı için tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın uzman dermatologlar tarafından yapılması daha iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir.

Fokuslu Ultrason diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile bir arada uygulanabilir mi?

Fokuslu ultrason uygulaması yapıldıktan 15 – 30 gün sonra PRP, yüz mezoterapisi ve botoks işlemleri uygulanabilir. Hatta fokuslu ultrason sonrasında diğer cilt gençleştirme işlemlerinin de yapılması fokuslu ultrason uygulamasının sonuçlarını çok daha etkili hale getirebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder