6 Haziran 2018 Çarşamba

Açık Emar Seçeneği İle Hastaların Yaşadığı Korkular Ortadan Kalkıyor

Açık Emar Seçeneği İle Hastaların Yaşadığı Korkular Ortadan Kalkıyor

Açık Emar İşlemi Nedir?

Hastalıkların teşhisinin yapılması amacı ile bedenin farklı bölgelerden ayrıntılı görüntü alınmasını sağlayan ve görüntüsü alınan bölümlerin en ince ayrıntıya kadar görülüp, incelenmesini sağlayan tekniğe emar adı verilmektedir. Tıp içerisinde bulunana gelişmeler ve teknolojik yeterlilikler sayesinde bu yöntemler artık sıklıkla kullanılmaktadır. Hastalıkların erken teşhislerinin koyulması ve teşhis koyulan hastalıkların yakından takibi konusunda, bu uygulama insanlığa oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Tıbbi yöntemler arasında yer alan emar çekimi, hastaların inceleme sağlanacak olan bölümünün zahmetsiz ve kolay bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Hasta kolay ve rahat koşullarda incelenmektedir. Kapalı emar, kapalı bir cihazın içerisinde yapılırken, bu yöntemde hasta cihaza alınmamakta ve tamamen açık bir ortamda bölgenin görüntülenmesi sağlanmaktadır. Ayrıntılı bir şekilde hastalık sebebinin incelenmesine yardımcı olan yöntem çok daha hızlı bir sürede ve konforlu şartlarda görüntü alınmasını sağlamaktadır. Tıbbi hizmet bu yol ile hem hasta hem de doktor açısından avantajlı bir hal almaktadır.

Açık Emar İşleminin Sağladığı Kolaylıklar

Doktorlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tıbbi hizmet koşullarında hastanın rahatlığı ve doğru tedavisi ön planda tutularak, açık emar işleminden faydalanması sağlanmaktadır. Kapalı emar seçeneğinde, kapalı cihaz içerisinde 25-40 dakika hastanın kalması gerekirken, doktorlar tarafından çok tercih edilen bu yöntemde hastanın bu gibi bir durum yaşaması gerekmemektedir. Özellikle kapalı ortamlara giremeyen kişiler için, ideal tedavi koşullarından biri olarak oluşturulmuştur. Aynı zamanda klasik emar cihazlarına sığmayan hastalara yönelik uygulanan bir yöntem olarak da seçilmektedir. Cihazlar gürültüsüz çalışmaları ile dikkat çekmektedir.

Teknolojinin, tıbbi cihazlara aktarılması ile insan yaşam standartlarına daha uygun ve tedavi sürecinde stres unsurunu ortadan kaldıran bu gibi cihazlar daha fazla gelişmektedir. Hastalığın teşhisi ve bölgenin incelenmesi açısından açık işlem daha avantajlı koşulları oluşturmaktadır. Hastanın incelenmesi dış ortamda gerçekleştiği için gerekli araştırma süresi boyunca, hasta korku ve stres etkilerinden uzaklaştırılmaktadır. Aynı zamanda hastanın oturur pozisyonda ya da yan yatar pozisyonda durarak, incelenmesi ve bölgenin görüntülenmesi sağlanabilmektedir. Hastanın üç tarafının açık olduğu cihaz sayesinde, refakatçi ile birlikte olması da sağlanabilmektedir.
Daha ayrıntılı bilgi için biyorad.net adresine girip iletişim numaralarımız ile bizimle irtibat kurabilirsiniz.
Sarıyer - İstanbul
Yetkili: Özkan Korkmaz

  0 850 333 4 524
  0 212 709 98 48
  0 216 709 86 48

0 yorum:

Yorum Gönder